חיפוש

הכירו את הטיפול האלטרנטיבי בגליובלסטומה

מחלת הסרטן, היא אחת המחלות הקשות ביותר, איתה מתמודד עולם המדע כיום. ישנם סוגים רבים של מחלות שנקראות סרטן, אך לכולן מורפולוגיה דומה.

 

מנגון הסרטן

תאים סרטניים, מקורם בתאים בריאים ובמערכת תקינה של הגוף, שביום בהיר אחד, מסיבה שעולם המדע עוד לא כל כך סגור לגביה, קיבלה סיגנל, שמעודד את התאים הללו לבצע חלוקות על גבי חלוקות, שהרי כך תאים בגוף ואיברים בגוף גדלים, עד לשלב בו המספר של התאים כבר לא פרופורציונאלי למספר שאמור להיות באותה רקמה או איבר.

טיפול בגליובלסטומה

סרטן הגליובסטומה

אחד מסוגי הסרטן הקשים ביותר, הוא סרטן הגליובלסטומה. סרטן הגליובלסטומה, הוא סרטן שמתפשט בתאים במח, בסוג תאים מיוחד שתמוך במערכות הניורונליות במח, והם נקראים "תאים אסטרוציטיים". תאים אלו, הם תאים שניתן לזהות אותם בצורה של כוכב אם אנחנו נביט היטב במיקרוסקופ.

 

השפעות המחלה

ההשפעות של סרטן זה, הן קשות ושונות. ההשפעות באות לידי ביטוי בירידה ביכולות הקוגניטיביות של האדם, באבדן הזיכרון, באי היכולת לזהות פרצופים ואנשים, בירידה ביכולות השימוש בחושים השונים, ובמקרים רבים אף מתפרצות להן במוחו של החולה פסיכוזות הנובעות מבעיות בהולכה של האותות במח, עקב הגידול הסרטני.

 

דרכי ריפוי וטיפול

כיום אין תרופה ברורה למחלה זו. כלומר, במידה וגילו לאדם תסמינים של מחלה כזו, ההשלכה הישירה היא שחייו של החולה עומדים להסתיים בשנה וחצי הקרובות במקרה הטוב. לכן, עד שתימצא תרופה אמיתית למחלה זו, כלל הטיפולים עוסקים בעיקר במניעת התקדמות המחלה והתפשטותה.

טיפול בגליובלסטומה

הקרנות וכימותרפיה

הטיפולים מהסוג הראשון, בהם משתמשים בהקשר של מחלה מעין זו, הם טיפולים באמצעות הקרנות וטיפולים כימותרפיים. בעזרת טיפולים אלו, מעבירים את התאים הסרטניים בגופו של האדם מוות, ומעכבים את ההתפשטות שלהם. אך כמו כל טיפול כזה, ההשלכות הן שאותו נפגע גם במקומות הבריאים בגוף שלו, ונגרם לו סבל רב.

 

ניתוח

הטיפול השני, בו משתמשים לפעמים, הוא ניתוח של המח והסרה של חלק גדול מהגידול על מנת לעכב בצורה משמעותית את התפתחות הגידול. מדובר בהליך עדין מאוד, שיבוצע רק לאחר התחשבות בשיקולים רבים, מתוך חשש מפגיעה משמעותית בחולה.

 

אופטיון

טיפול נוסף, שהשפעותיו על בריאות החולה מפליאות ממש, הוא הטיפול באופטיון. אופטיון, הוא מכשיר אותו חובש החולה לראשו במהלך חלק משמעותי משעות היום, ובאמצעות השראה של שדות חשמליים, אותו מכשיר מעכב את הגדילה וההתפתחות של התאים הסרטניים במח.

המכשיר, שהשפעותיו ותוצאותיו כבר נחקרו ונוסו על ידי מספר רב של חולים, והוא מאושר כמובן על ידי מכוני התקנים ומשרד הבריאות, מביא אתו בשורה של ממש לחולים במחלה נוראית זו. כך, הם יכולים להמשיך בשגרת חייהם בצורה ממושכת יותר, וללא תופעות הלוואי של הטיפולים הידועים.

 

לסיכום

נקווה שמחלה זו תיעלם במהרה.

טיפול בגליובלסטומה

באותו נושא