חיפוש

החלפת ברזים

כמו כל דבר, גם ברזים אינם נשארים תקינים ושלמים לנצח. לעיתים הם מתבלים ונשברים ואנו נאלץ להחליף אותם בכדי להמשיך להתנהל בשגרת היומיום הרגילה שלנו באופן בטוח ותקין. אז באיזה מקרים מומלץ להחליף ברז וכיצד עושים זאת?

 

מתי מומלץ להחליף ברז?

החלפת ברז מומלצת במספר מצבים שונים, ברובם אתם יכולים להבחין בעין בלתי מזוינת. קודם כל, אם אתם מבחינים בדליפה מהברז, ייתכן שהגיע הזמן להחליף אותו. נזילות יכולות להיגרם בגלל אטמים שנשחקו או חלקים אחרים שהתבלו ונפגעו. נזילה עלולה לבזבז כמות משמעותית של מים אם לא מתקנים או מחליפים את הברז בהקדם, ועל כן מומלץ לעשות זאת ברגע שאתם מבחינים בנזילה.

מצב נוסף הוא קושי בסיבוב הידית של הברז שלכם. אם קשה לעשות זאת או להפך- הידית רופפת וקל מדי לבצע זאת- יכול להיות שאכן הגיע הזמן להחליף את הברז והידית. דבר זה יכול להיגרם בגלל שהחלקים הפנימיים של הברז נשחקו.

עוד מצב שייאלץ אתכם להחליף ברז הוא אם לחץ המים מהברז שלכם ירד עם הזמן. בין אם זה הברז במטבח או באמבטיה- לחץ מים נמוך עלול להעיד על סתימה או הצטברות של מינרלים בחלקים שונים של הברז. החלפה שלו עלולה לפתור בעיה זו ולספק לכם זרם מים תקין.

גם חלודה או קורוזיה הם סיבה טוב להחלפת ברז. דבר זה עלול לפגוע גם באיכות המים שיוצאים מהברז וגם בעתיד לגרום לנזילה מהברז. כדי למנוע בעיות אלה מומלץ להחליף ברז לאחד חדש במיידי.

 

איך מחליפים ברז?

קודם כל, חשוב לסגור את המים בדירה שלכם. לאחר מכן יש להסיר את האומים שמחזיקים את הברז במקום שלו ואז להסיר את הברז ממקומו. אחר כך מומלץ לבצע פעולת ניקיון בכדי להסיר כל הצטברות של פסולת מסביב לברז. לאחר מכן ניתן למקם את הברז החדש- יש להניח אותו במיקום הנכון ולאבטח אותו עם האומים המתאימים.

יש להדק את האומים עד הסוף כדי למנוע מהברז ליפול או מנזילות להתרחש. אחר כך יש לחבר את הברז לקו אספקת המים באמצעות מפתח ברגים מתכוונן. לבסוף ניתן יהיה להפעיל את המים חזרה ולכוונן את הידית.

 

קריאה לאיש מקצוע בכדי להחליף ברז

גם אם קראתם את המדריך ונדמה לכם שאתם יכולים לעשות זאת בעצמכם, ההמלצה בתחום האינסטלציה היא לקרוא לאיש מקצוע. אינסטלטור מקצועי יידע לאבחן את הבעיה ולבצע את החלפת הברז באופן יעיל ותקני.

כשאתם מפקידים את החלפת הברז אצל איש מקצוע אתם גם יכולים להיות בטוחים שלא יהיו נזילות בגלל חיבור לא נכון ושלא תצטרכו לקרוא לאינסטלטור עם בעיות בברז בעתיד הנראה לעין. איש מקצוע יוכל לספק לכם את כל הפתרונות שאתם זקוקים להם בבעיות הצנרת שלכם בלי שתצטרכו להתעסק בכך בעצמכם.

החלפת ברזים

באותו נושא