חיפוש

הכל על הקשר בין נשירת שיער אצל חתולים לבין התזונה שלהם

החתול שלכם משאיר שערות ברחבי הבית? גם אתם סובלים בעונות המעבר בהן החתולים חווים נשירת שיער? ריכזנו עבורכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על נשירת השיער אצל החתולים שלכם ועל הקשר בין נשירת השיער לתזונה שלהם.

 

למה זה קורה?

חתולים עוברים תהליכים דומים לבני אדם בכל הקשור בסיב השערה שלהם. בדומה לשיער אצל בני האדם, שיערות פרוות החתול עוברת תהליך של צמיחה, הזדקנות, נשירה וצמיחה מחדש. על כן, חתולים מנשירים שיער בכל מקום כמעט כל הזמן, בדומה לנו. יחד עם זאת, ישנן תקופות וסיבות שבגינן נשירת השיער תהיה מאסיבית יותר והיא תהיה קשורה במספר סיבות: תהליכי גדילה והחלפת פרווה, אוכל לחתולים המשפיע על צמיחת השיער, עונות השנה, מצב בריאותי של החתול, גזע החתול, אלרגיות ותנאי היגיינה של החתול.

 

עניין של זמן

כאמור, נשירת שיער אצל חתולים תלויה הרבה בזמנים ובעונות השנה. בזמן חילופי עונות ובמיוחד מהחורף לקיץ, החולים נוטים להנשיר חלק ניכר מפרוותם וזאת בשל תהליך ההסתגלות שלהם לעונה החמה. כחלק מתהליך זה, החתול יחליף פרוותו לכזאת שהיא עבה פחות ותאפשר לו להרגיש מאוורר יותר. נסו בעצמכם לחשוב כמה קשה זה להסתובב עם פרווה עבה בעונות הקיץ החמים. תהליך הפוך יעבור החתול בעת מעבר מהקיץ לחורף.

חילופי עונות הן לא התקופה היחידה בהן יחליף החתול את פרוותו ויסבול מנשירה, אלא גם בעת גדילתו. כאשר הופך החתול מגור לבוגר, יחליף את כל פרוותו מפרווה פלומתית לפרווה קבועה ועבה יותר. גם תקופה זו תהיה מלווה בנשירה מאסיבית של החתולים שלכם.

 

מה ניתן לעשות?

נשירת שיער אצל חתולים היא מטרד גדול הדורש ניקיון אחריהם ללא הפסקה. יחד עם זאת, ניתן להשפיע על נשירת השיער ולהפחית אותה בצורה משמעותית על מנת לצמצם את המטרד עבורנו בעלי החתולים. ניתן להשתמש בתכשירים שונים להפחתת נשירת שיער, מזון מיוחד לתקופה זו, הפחתת רחצת החתול, הברשה לעיתים תכופות וביצוע תספורות. כל אלו יסייעו לקצב צמיחת השיער החדש להיות אפקטיבי יותר ועם כמה שפחות נשירת שיער מצד החתול שלכם. יחד עם זאת, יש לשים לב כי הדבר החשוב ביותר שעליכם לעשות הוא לדאוג לבריאותו של החתול שלכם, שהרי מצב הפרווה שלו מעיד רבות על מצב בריאותו הפיזית.

 

האם קיים מזון לחתולים להפחתת נשירת שיער?

לחלוטין! קיימים מזונות המיועדים באופן ספציפי לזמני החלפת הפרווה ונשירת השיער. מזונות אלה עשירים בחומצה לינואלית אשר מסייעת בזירוז תהליך החלפת השיער, ומעניקה לשיער מראה מבריק וחיוני. האכלת החתול שלכם במזון מסוג זה, במיוחד בתקופות עונות המעבר והחלפת הפרווה, תסייע לו לעבור את התהליך בצורה מהירה ויעילה יותר ותפחית לכם את המטרד הנובע מהנשירה המאסיבית.

cocoparisienne / Pixabay
באותו נושא