חיפוש

הסדר חוב: הכל מתחיל בתכנון פיננסי נכון

חובות של אדם הם בעיה שחייבים לפתור, לא רק שהם לא ייעלמו, התעלמות מהם תגדיל את הבעייתיות בהם. לכן על מנת להיות מסוגלים לייצר התחלה חדשה, הפתרון של הסדר חוב הוא הדרך היחידה להצלחה ודעו לכם הסדר חוב: הכל מתחיל בתכנון פיננסי נכון

 

מהו הסדר חוב

כאשר אדם או גוף מתנהל בחוסר אחריות כלכלית ומנצל את כל האשראי הכספי האפשרי ללא יכולת להחזיר את החובות אליהם הוא מתחייב מגיע השלב שאף אחד לא רוצה להאמין שיגיע. הבנק מודיע על סגירת החשבון, עיקולים מסוגים שונים יכולים להגיע והפניה אל ההוצאה לפועל היא רק שאלה של זמן. לכן זהו השלב שבו לא ניתן להתחמק מהצורך לפנות לקיומו של הסדר חוב. הסדר חוב הוא למעשה הליך שבו מתחייב בעל החוב על האופן שבו הוא יחזיר את החוב.

 

הסדר חוב של חברה בע"מ

המציאות הכלכלית הישראלית רואה בחברה בע"מ כגוף אשר יש לו חובות, אולי גם נכסים מסוימים, אך בפועל העומדים בראש החברה לא נושאים באחריות אישית. בשל כך במצב בו חברה בע"מ נקלעת לחובות גדולים הדחיפות שלה לטפל בהסדר חובות הוא פחות דחוף מהסיבה שלא ניתן להטיל עיקולים אישיים על העומדים בראש החברה ומי שנחשבים לבעלים שלה.

צילום הסדר חוב

הסדר חוב עבור אדם פרטי

הסדרי חוב עבור אנשים פרטיים הם מורכבים הרבה יותר כפי שמסביר עורך דין מומחה להסדרי חוב – אורי גילת. האדם הפרטי עומד למעשה חשוף לגמרי לתביעות מכל גורם שיש לו חוב כלפיו. על האדם הפרטי יש חרב מאיימת מלבד החוב עצמו בדבר עיקולים וסנקציות קשות דוגמת שלילת רישיון נהיגה, צו עיכוב יציאה מהארץ ועוד. לכן יש צורך ממשי עבור האדם הפרטי להגיע להסדר חוב מהר ככל האפשר כחלק מתכנון פיננסי מתבקש.

 

הסדר חוב: הכל מתחיל בתכנון פיננסי נכון

כאשר נקלע אדם לסיטואציה שבה הוא מצוי במצב שהוא נדרש לקיים הסכם של הסדר חוב הוא חייב להבין שההתנהלות שהביאה אותו למצב הנוכחי חייבת להשתנות. על האדם שנקלע לסיטואציה לערוך אתחול למערכות חייו, בעיקר אלו הכלכלית ולהבין שהוא נדרש להתנהלות כלכלית אחרת לחלוטין. בשל כך מומלץ לפנות לגורמי מקצוע המתאימים לטפל במשבר מסוג זה מסביר עורך דין מומחה להסדרי חוב – אורי גילת. על בעל החוב להגיע להסדר מול הנושים שלו וכן להרגיל עצמו לתכנון כלכלי חדש לגמרי.

 

הסדר חוב מול הבנקים

הבנקים הם הגוף לו תמיד חייבים כסף. היות שהוא המקור הנוח ביותר לקלת הלוואות, לניהול החשבונות ואין ספור פעולות לאורך שנים. בשל כך יש חשיבות להגיע להסדר חוב עם הבנק לצורך תכנון פיננסי נכון.

האפשרות של הבנק לפרוס את החוב לתקופה ארוכה יותר שתפחית את התשלום החודשי היא רק דרך אחת לטיפול בהסדר חוב מול הבנק. בנוסף לכך הבנק יראה בפעולה זאת מעין הסכמה לטפל ביתרת החוב.

 

הסדר חוב מול נושים

לא אחת הקושי האמיתי בהסדר חוב הוא בקבלת האישור מהנושים השונים. יש צורך בקיום משא ומתן שרצוי שיתבצע על ידי עורך דין מקצועי המבין בתחום. ליכולת להגיע להסדר מול כלל הנושים יש משמעות עצומה להיכנס למסלול חדש של תכנון פיננסי נכון.

חוב בכרטיס אשראי

באותו נושא