חיפוש

מהו הסדר טיעון בעבירות תעבורה?

עבירות תעבורה אלו עבירות שנעשות על הכביש בדרך כלל, חלקן חמורות יותר וחלקן חמורות פחות, חלקן נעשות בקלות דעת וחלקן במתכוון. כך או כך, אילו עבירות שיגרמו להגשת כתב אישום נגד הנהג וגזר הדין עלול להיות קשה גם הוא במקרה של עבירות תעבורה, ההנחה אומרת שנהג שנוהג בצורה שמסכנת חיים צריך לשאת את המחיר ועליו לרדת מהכביש ואף לשאת בעונשים כבדים. אך ישנם מקרים בהם הנהג לא ביצע את העבירות במתכוון ועונשים כבדים שיגזרו עליו בעקבות כך עלולים להרוס את חייו.

 

אילו עבירות הן עבירות תעבורה?

עבירות תעבורה אלו עבירות שעל מנת לבצע אותן יש צורך ברישיון נהיגה, הן מתבצעות בעת נהיגה. ישנם מצבים בהם העבירות ממש מסכנות חיים ואף גורמות לקיפוח חיים של נהג אחר או הולך רגל. ישנם מצבים בהם העבירה נעשתה ללא כוונת זדון, בשוגג, כמו לדוגמה נהיגה ללא ביטוח רכב או רישיון רכב או נהיגה במהירות מופרזת וישנם מצבים בהם אין ספק כי מעורב בסיפור חוסר אחריות מאד גדול כגון נהיגה בשכרות או ללא רישיון.

 

מה הדין לגבי מי שביצע עבירות תעבורה

מי שביצע עבירות תעבורה יזומן למשפט בו יואשם בעבירה עצמה. יתכן ועד תחילת ההליכים רישיונו יישלל או שרכבו יושבת, אך מה שחשוב הוא שהוא יועמד לדין בגין העבירה שביצע. המידה והוא מעוניין להפחית מעוצמת העונש אותו יקבל קיימת האפשרות להשגת הסדר טיעון. במידה והוא מעוניין לשמוע עוד על הסדר טיעון במשפט תעבורה, הוא יזדקק לסיוע של עורך דין המתמחה בנושא.

 

אז איך יוצאים מהמצב הסבוך?

בקשה להסדר טיעון במשפט תעבורה היא דרך פעולה טובה לגבי מי שמעוניין לחסוך במשאבים. הבקשה להסדר שכזה יכולה לקצר משמעותית את זמן ההליכים המשפטיים, לגרום להליך כולו להיות זול יותר ולבסוף גם ייתכן וגזר הדין יהיה קל יותר מהמתוכנן. יש לקחת בחשבון תמיד, כי יתכן ובית המשפט לא יסכים להסדר הטיעון המוצע וההליכים המשפטיים ימשיכו להתנהל כרגיל.

 

מי יכול לעזור בהשגת הסדר טיעון?

הסדר טיעון זהו הסדר שצריך להיות מקובל על שני הצדדים ועל בית המשפט, אי לכך יש להשתמש בשירותיו של עורך דין שמתמחה בדיני תעבורה. כל אדם יכול להגיש בקשה להסדר טיעון ובוודאי שגם עורך דין כללי, אך כאשר עובד על הבקשה עורך דין שמבין ברזי התחום שיצליח לטעון לכשלים מסוימים בתביעה עצמה או לסיבות מספיק טובות להקלה בעונש.

 

איך אפשר לסמוך על עורך דין שיהיה לטובתי?

כפי שנאמר, בראש ובראשונה למצוא עורך דין שמתמחה בדיני תעבורה. אפשר בשיטוט קצר באינטרנט לגלות מה תחום התמחותו של כל עורך דין. שנית, המלצות מקרובים או בני משפחה שעברו את ההליך תמיד יכולות לתת הרגשת ביטחון.

עבירות תעבורה

באותו נושא