חיפוש

פגיעה בשמיעה עקב פצצת מרגמה

במהלך השירות הצבאי, חיילים רבים נחשפים במהלך השירות והאימונים לפיצוצים שונים כדוגמת יריות, ואפילו כפצצות מרגמה, טנקים, ועוד רבים. לא פעם, חיילים שנחשפו לרעש רב ומסיבי במהלך השירות הצבאי מפתחים לאחריו בעיות רפואיות שונות הקשורות לשמיעתם, כמו ירידה בשמיעה, הופעת צפצופים באוזניים, ועוד. בעיות אלה עשויות לפות ולזכות את החיילים במגוון הטבות שחשוב להכיר. לפניכם הכל על פגיעה בשמיעה עקב פצצת מרגמה.

 

מדוע עשויה לחול פגיעה בשמיעה עקב השירות הצבאי?

השירות הצבאי כולל בתוכו חלקים רבים ואימונים שעשויים להביא לפציעות ולבעיות רפואיות שונות, וכך גם פיצוצים שונים, יריות ומטווחים, וכדומה. הרעש אליו חיילים רבים נחשפים במהלך השירות הצבאי עשוי להיות אדיר ממדים, לפגוע באיכות השמיעה ולהביא לבעיות רפואיות שונות הנוגעות לשמיעה.

בכל מקרה של ירידה בשמיעה הנוגעת לשירות הצבאי, חשוב להגיש תביעה ולזכות בפיצויים המגיעים לכן עקב הפגישה במהלך השירות הצבאי. לעוד מידע ולהגנה על זכויותיכם, פנו אל https://grinberglaw.com/.

 

כיצד להגיש תביעה להכרה בנכות צה"ל?

הגשת תביעה להכרה כנכי צה"ל, נעשית על ידי הגשת תביעה באופן הראשוני למשרד הביטחון. הגשת התביעה תדרוש מכך למלא תצהיר המפרט את האירוע בו נפצעתם, המצב הרפואי שלכם כיום, והקשר בין הפגיעה הרפואית לבין השירות הצבאי. בהמשך, יש צורך לשלוח את כל הטפסים והמסמכים שיכולים לעזור להבין ולסקור את מצבכם הרפואי, כמו תרופות ומרשמים, חוות דעת רפואיות, וכדומה.

לאחר מכן התביעה שתוגש תעבור בדיקות שונות ותוחזר תשובת אישור או דחייה לתביעה. רבות, בוחרים החיילים להיעזר בעורך דין המתמחה בעולם התביעות כנגד הצבא כדי לבצע את התהליך באופן האפקטיבי ביותר.

 

איזה פיצויים עשויים לקבל עקב פציעה בצבא?

פציעה בצבא כמו גם ירידה בשמיעה מפצצת מרגמה, עשויות לזכות את החייל הנפגע בזכויות שונות ובהכרה כנכה צה"ל. כל פציעה ופגיעה שאזרח או חייל סובל ממנה עקב הצבא, יכולה לזכות אותו בהכרה כנכה צה"ל, ולהעניק לו פיצויים חודשיים והטבות בכל שדה בחיים בהתאם לתוצאות התביעה.

במידה ואושרה התביעה שהוגשה כנגד הצבא ומשרד הביטחון – תיקבע גם הדרגה של נכות צה"ל. בהתאם לדרגת נכות צה"ל ייקבעו לפי החוק גם הפיצוי החודשי המגיע לכם, וזכויות והטבות נוספות הנוגעות לחשבונות הדירה, לימודים אקדמיים, ושלל שדות והטבות נוספות.

 

מה החשיבות של ליווי התביעה עם עורך דין?

ניהול התביעה והאופן בו תתנסחו ותצרפו לה מסמכים מתאימים, הם קריטיים וישפיעו משמעותית על התשובות שתקבלו. מקרים רבים של פציעות כנגד הצבא עשויים ליפול בין הכיסאות ולקבל דחייה בעקבות האופן בו התביעה נערכה ונוסחה.

עורך דין המתמחה בתביעות כנגד הצבא יוכל לסייע לכם לנהל את הנתונים והמקרה באופן המיטבי שיבטיח גם את התוצאות הטובות ביותר. אחרי הכל, מדובר בתביעה שמוגשת פעם אחת בלבד, ויש חשיבות לעריכתה כראוי, יחד עם עורך דין שיסייע גם בערעור במקרה הצורך.

פצצת מרגמה צבאית

באותו נושא