חיפוש

4 מצבים שתצטרכו בהם עורך דין צבאי

חיילים בצבא הגנה לישראל ניצבים לעיתים מול אישום משפטי צבאי זה או אחר. בהתאם לדיני הצבא, חיילים שעברו על חוקים כאלו ואחרים עלולים לקבל עונש מאחד מהמפקדים שלהם ולעיתים קרובות אף לעמוד למשפט צבאי.

משפט כזה עלול להסתיים בעונשים חמורים ואף בישיבה בכלא. בכדי להתמודד עם אישומים שכאלה יש צורך בייצוג של עורך דין צבאי. אספנו עבורכם 4 מקרים בהם תצרכו להיעזר בשירותי עורך דין עם התמחות בדיני צבא.

 

מה זה עורך דין צבאי?

בכדי להפוך לעורך דין במדינת ישראל יש לעבור בהצלחה את התואר הראשון במשפטים, לעבור את הבחינה הממשלתית הרשמית ולהתמחות במשרד עורכי דין מוכר. עורכי דין ששואפים להתמחות בתחום מסוים לאחר תהליך זה, עושים זאת בדרך כלל באמצעות עבודה בתחום ההתמחות שמעניין אותם.

עורכי דין צבאיים לא שונים משאר תתי ההתמחות הזמינים לעורכי דין צעירים. ההתמחות בדיני צבא תיעשה בדרך כלל בעבודה על תיקים שעוסקים בדינים אלו. אם יש לכם צורך בעורך דין צבאי, היכנסו לקישור המצורף https://brunolaw.co.il.

 

להלן נציג 4 מצבים בהם תצטרכו עורך דין צבאי:

 

נפקדות ועריקות

נפקדות היא בעצם בריחה של חייל משירותו הצבאי או אי התייצבות לשירות הצבאי, וזאת מבלי לקבל אישור רשמי מהגורמים האחראים לכך בצבא. ההבדל בין שתי העבירות הללו לא טמון במהות העבירה אלא במשך הזמן שבה היא בוצעה. כך נפקדות תהפוך לעריקות לאחר שיעברו 21 יום לחייל בסדיר ו15 יום לחייל במילואים.

 

סירוב לבצע פקודה שניתנה על יד מפקד

סירוב לביצוע פקודה הוא עבירה חמורה יחסית בצבא, וזאת בשל הצורך לשמור על ההיררכיות הצבאית החיונית לתפקודו. עבירה זאת נקראת גם סירוב פקודה, והעונש עליה יכול להגיע לישיבה בכלא צבאי בפועל.

 

אישום בעבירות סמים

מכיוון שרוב החיילים מגיעים לצבא בעודם צעירים מאוד, עבירות של שימוש בסמים בעת השירות הן נפוצות מאוד. בשנים האחרונות חלה החמרה בענישה בעניין זה מצד צה"ל, ולכן במקרים בהם אתם עומדים למשפט בשל עבירות סמים בעת השירות הצבאי שלכם, מומלץ מאוד לפנות לעורך דין שיעזור לכם לקבל את פסק הדין הטוב ביותר עבורכם.

 

אישום בעבירות פליליות

מערכת החוקים הצה"לית או דיני הצבא לא פוטרים את החיילים המשרתים בצבא מעמידה בחוקי המדינה. לכן במידה וביצעתם עבירה פלילית בעת השירות הצבאי, אתם תעמדו למשפט צבאי על הפרת החוק האזרחי. גם במקרים כאלה מומלץ להשיג עורך דין מקצועי שייצג אתכם, מכיוון שמדובר על משפט פלילי לכל דבר ועניין.

 

מתי צריך עורך דין בצבא – סיכום

עורך דין צבאי הוא בעצם עורך דין אזרחי עם התמחות בדיני הצבא, אשר לעיתים חיילים יזדקקו לשירותיו בעת משפט  צבאי המתנהל נגדם. עריקות, סירוב פקודה, עבירות סמים ועבירות פליליות אחרות, הם המקרים הנפוצים שבהם יש לשקול לשכור את שירותיו של עורך דין צבאי שייצג אתכם במשפט העתיד לבוא.

עורך דין צבאי

באותו נושא